Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 220.39 225.88
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

CUMHURBAŞKANI KONGRE SONRASI SAHAYA İNİYOR
09 Ağustos 2018 Perşembe 07:35
Başkan Erdoğan, 18 Ağustos'ta yapılacak olağan kongrenin ardından il ziyaretlerine başlayacak. Ziyaretlerde yerel seçimlerde aday gösterilecek isimlerle ilgili çalışma yürütülecek  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "kongreden sonra startını vereceğiz" dediği yerel seçimler için hiç vakit kaybetmeden sahalara inmeye hazırlanıyor. AK Parti Genel Merkezi'nde, yerel seçimlerde aday gösterilecek isimlerle ilgili bir süre önce başlatılan alt yapı çalışmaları, kongreden sonra daha hızlı bir tempoya kavuşacak. Kongrede oluşturulacak yeni kadrolar, belediye başkan adaylarıyla ilgili ilk tespitleri yaparak, "devam etmesi muhtemel isimler" ile "yolların ayrılacağı" isimleri belirleyecek.

PARTİYE YENİ YÜZ

Şu ana kadar AK Parti'li tüm belediye başkanlarıyla ilgili dosyaları hazırlanıyor, performans değerlendirmeleri yapılıyor. Üç dönem kuralına takılan belediye başkanlarıyla ilgili kararı ise Başkan Erdoğan'ın başkanlığında parti yönetimi verecek. Üç dönemi dolan, ancak vatandaş nezdinde memnuniyeti devam eden isimlerin yeniden aday gösterilmeleri mümkün olabilecek. Ancak vatandaş nezdinde belirli bir yıpranmışlığı bulunan isimler yerine yeni yüzler aranacak.

BÖLGESEL DETAY

Bu süreçte kamuoyu araştırmaları, teşkilat yoklamaları ve vatandaş nezdindeki memnuniyet durumlarına bakılarak devam edecek isimlerin hangileri olacağına karar verilecek. İlçe belediyeleriyle başlatılacak olan çalışmada, kritik iller ve büyükşehirlerle ilgili karar, bölgesel detay çalışmalarda ortaya çıkacak isimlere göre verilecek.

RESMİ TAKVİMDEN ÖNCE

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili resmi sürecin yılbaşından itibaren başlaması gerekiyor, ancak AK Parti, yerelde özellikle ilk kez aday olacak isimlerin daha önceden sahaya inerek kendini tanıtması açısından bu takvimi önce çekmeyi planlıyor. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydanları sıcak tutarak halkın seçime ilgisini yükseltmeyi hedeflerken, adaylar da kendi bölgelerinde henüz resmi seçim takvimi ve aday belirleme süreçleri işlemeye başlamadan önce çalışmalara başlamış olacaklar.

Başkan'dan 6 üst düzey atama

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakan Yardımcılığına, Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığına ve Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdür Yardımcılığına atama yaptı. Aatamalar Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı. Yyapılan atamalara göre, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdür Yardımcılığı'na Serap Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı'na Prof.Dr. Uğur Ünal, İçişleri Bakan Yardımcılıklarına ise İsmail Çataklı, Muhterem İnce, Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil ve Mehmet Ersoy atandı.

BÜTÜN İLLERE GİDECEK

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin 6. Olağan Kongresiyle parti yönetiminde yenilenmeyi sağlayıp, Mart 2019 yerel seçimleri için saha çalışmalarına ağırlık vermeye başlayacak. Seçim sürecini beklemeden sahalara da inmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 18 Ağustos'taki kongrenin hemen ardından il ziyaretlerine başlaması öngörülüyor. Erdoğan için yapılan hazırlıklarda, belirli bir takvim planlaması içinde bütün illere gitmesi hedefleniyor. Hem 24 Haziran seçimleri için verdikleri destekten dolayı teşekkür niteliğinde olacak olan ziyaretler, aynı zamanda da 2019 Mart yerel seçimlerine hazırlık amacıyla halkın ilgisini sıcak tutmayı amaçlıyor.

İŞ DÜNYASINDAN ERDOĞAN'A DESTEK

İş dünyası Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ederek desteklerini belirtti. Erdoğan'ı önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet ziyaret etti ve Hisarcıklıoğlu ziyaret sonrası Başkan Erdoğan'a üzerinde 'Fatiha suresi' yazılı bir tablo hediye etti. Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve TURSAB heyetini ile birlikte MÜSİAD'da ziyarette bulundu. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD olarak özel bir önem atfettiklerini belirterek, "Bu sebeple 2018 yılını 'Afrika Yılı' ilan ettik. Afrika'ya dönük çalışmalarımız sürüyor. Şu an Afrika'da 3 şube ve 7 temsilcilik ile hizmet veriyoruz. Türkiye'nin 2023 vizyonu doğrultusunda faaliyetlerimiz sürüyor. Suriye, Filistin, Arakan ve Somali gibi yardımda bulunuyoruz. MÜSİAD olarak elimizi taşın altına koymaya her zaman hazırız" dedi.

'Teşekkür' ziyaretlerine Bayburt'tan başlayacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine 24 Haziran seçimlerinde yüzde 82 ile en yüksek oyu aldığı Bayburt'tan başlayacak. Bu kapsamda 10 Ağustos Cuma günü Bayburt ve Gümüşhane'deki seçmenlerine teşekkür edecek olan Başkan Erdoğan, cumartesi günü Rize, pazar günü ise Trabzon'a gidecek.

ŞERİFE GÜZEL

STAR GAZETESİ
GÜNE BAKIŞ sayfasını
GÜNE BAKIŞ hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

FETÖ BASKINI BYLOCKÇU POLİSLER VE JANDARMALAR LİSTEDE

FETÖ baskını bylockçu polisler ve jandarmalar listede

750 BORDO BERELİ ORAYA GÖNDERİLDİ

750 BORDO BERELİ ORAYA GÖNDERİLDİ

HOLLANDA İLE İLGİLİ 7 İLGİNÇ BİLGİ!

HOLLANDA İLE İLGİLİ 7 İLGİNÇ BİLGİ!

KURBAN BAYRAMI KARİKATÜRLERİ

KURBAN BAYRAMI KARİKATÜRLERİ

GENELKURMAY KARARGAHINDAKİ BU SİVİLLER KİM?

Genelkurmay karargahındaki bu siviller kim?

SOKAKTA NELER OLUYOR...

Büyük kentlerde yollar kesildi, herkes endişe içinde yer yer tankların önüne geçen vatandaşlar var

SADETTİN KÖPEK

İşte gerçek Sadettin Köpek

KABE'NİN KAPISI AHMET DAVUTOĞLU'NA AÇILDI

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ