Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 224.23 226.21
  • Dolar 5.2601 5.2696
  • Euro 5.9335 5.9442
Oturum Aç Üye Ol

İTTİFAKTA CENTİLMENLİK SAHADA DA OLACAK

İş birliği sürecini karşılıklı jestlerle sona yaklaştıran AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı ruhuna parti tabanlarından zarar gelmemesi için de karşılıklı centilmenliği sahaya taşıyacak. Bu süreçte iki parti ittifakın ruhuna zarar getirecek davranışlardan kaçınacak
07 Ocak 2019 08:29

AK Parti ve MHP 31 Mart'ta yapılacak ittifak için çalışmalarını tamamladı. Cumhur İttifakı, 30 büyükşehir ve ilçelerinde yapılacak ittifakın kapsamının açıklanmasının ardından sahalara inecek. Kamuoyuna sunulacak çalışma öncesi ise iki partinin sahada nasıl çalışacağı da belli olmaya başladı.

DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASI İÇİN

İttifakın siyasi birlikle sınırlı olmadığı, devletin ve milletin bekası için birlikte hareket edildiği vurgulanacak. Bu süreçte iki parti 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminin ardından 'Yenikapı ruhu' ile başlayan ittifakın ruhuna zarar getiren davranış ve açıklamalardan kaçınacak. İki parti de teşkilatlarına bu yönde hassasiyet uyarısını en üst düzeyde yaptı.

30 BÜYÜKŞEHİRDE ORTAK HAREKET

İttifak yapılacak 30 büyükşehirde ortak hareket edilecek. Adayların yaptığı toplantılara her iki partinin üyeleri katılacak. Tek aday çıkarılacak illerde toplantılar ortak yapılacak. Adayların Cumhur İttifakı'nın adayı olduğu benimsenecek ve ittifakın adayına oy istenecek.

KAPI KAPI DOLAŞILACAK

İttifakın adayları için kapı kapı dolaşılarak çalmadık kapı bırakılmayacak. MHP, 27 büyükşehirde büyükşehir belediye başkanlığı için AK Parti'ye oy isteyecek. AK Parti de 3 büyükşehir ve MHP lideri Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de MHP için oy isteyecek.

ORTAK MİTİNG YENİKAPI'DA

Cumhur İttifakı'nın liderleri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 31 Mart seçimleri için ortak mitingi nerede yapacakları değerlendiriliyor. Daha önce Ankara ve Adana'da yapılması planlanan ortak mitingin İstanbul'da Cumhur İttifakı'nın temelini oluşturan Yenikapı'da yapılacağı belirtiliyor.

Nur Banu Aras

YENİ ŞAFAK

GÜNE BAKIŞ SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...

Bu haber için hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ