Haber Gönder Künye Bilgileri İletişim
  • Altın (Has) 240.68 246.16
  • Dolar 6.2718 6.2831
  • Euro 7.3437 7.3570
Oturum Aç Üye Ol

Milli Eğitim Bakanlığı “Öğretmen Performans Değerlendirme" uygulamasını hayata geçirebilir mi?


HAVA DURUMU

  • °C - °C
  • °C - °C
  • °C - °C

MAARİF VAKFI FETÖ’YÜ SİLECEK

Başkan Erdoğan’ın Kırgızistan ziyareti sonrası FETÖ’nün eğitim ayağına darbe vuruldu. TMV ile Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı arasında işbirliği anlaşması imzalandı. TMV, Kırgızistan’da okul öncesi eğitimden başlayarak ilkokul, ortaokul ve yüksek meslek eğitim merkezleri açacak.

05 Eylül 2018 Çarşamba 07:31

Başkan Recep Tayip Erdoğan’ın Kırgızistan ziyareti sonrası iki ülke arasında önemli adımlar atıldı. Özellikle eğitim alanında Kırgızistan’ın dört bir yanına dağılan FETÖ'nün izleri Türkiye Maarif Vakfı (TMV) ile ülkeden silinecek. Dünyanın dört bir yanında FETÖ okullarını devralan TMV, Kırgızistan’da da faaliyete geçecek. TMV ile Kırgızistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

TEMSİLCİLİK AÇACAK

Anlaşma kapsamında TMV ilk etapta Kırgızistan’da temsilcilik ofisi açacak. Kırgızistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı TMV’ye, ülke genelinde okul öncesi eğitim kurumları, genel eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul ve yüksek mesleki eğitim kurumları açma yetkisini verdi. Öğrenci ve öğretmenlerin barınma ihtiyaçlarını karşılama, burs dağıtma, yayımlar yapma ve web siteleri hazırlama çalışmaları da yürütülecek. Eğitim kurumlarının ayrılmaz bir parçası niteliğinde olan eğitim ve kültür merkezleri de TMV bünyesinde Kırgızistan’da faaliyet gösterecek. http://www.dirilispalet.com/

Fatih Özer   

YENİ ŞAFAK
GÜNE BAKIŞ sayfasını
GÜNE BAKIŞ hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.