Haber Gönder Künye İletişim
  • Altın (Has) 220.39 225.88
  • Dolar 5.6481 5.6582
  • Euro 6.5039 6.5156
Oturum Aç Üye Ol

MEMURLARIN EK GÖSTERGESİNE DİKKAT!  
11 Ekim 2018 Perşembe 15:45
Memurların ek göstergesine dikkat!  

Star Gazetesi'nden Resul Kurt'un yazısı;

Zaman zaman bu köşeden çeşitli sıkıntılarını bizlere ileten kesimlerin sıkıntılarını ve çeşitli taleplerini gündeme getirmekteyiz.

Haklı olarak kamu çalışanı okurlarımız da dile getirdikleri sorunlarına çözüm bulunması konusunda destek beklemektedirler.

Bugüne kadar çeşitli defalar başta İş Müfettişleri, Şube Müdürleri, SGK Denetmenleri, SGK Şefleri, İcra Memurları olmak üzere bir çok meslek grubunun sorunlarını ve beklentilerini bu köşeye taşıdık.

Bugün de yine SGK merkez müdürleri ile Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın taşrada görev yapan Şube Müdürlerinin taleplerini duyurmak istiyoruz.

SGK müdürlerine 3600 gösterge!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) az sayıda personelle ülkemizin neredeyse tamamına sosyal güvenlik ve sağlık hizmetlerini verme gayreti içerisindedir.

2006 yılında SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığının SGK çatısı altında toplanması ve yeniden yapılanma ile birlikte Sosyal Güvenlik Merkezlerinin kurulmaya başlandı.

Son üç-dört yılda Sosyal Güvenlik Kurumu birimlerinin vatandaşlara ve işverenlere daha iyi hizmet vermek için önemli adımlar attığını görüyoruz.

Başta Sosyal Güvenlik Merkez Müdürleri olmak üzere kayıt dışı istihdamla mücadele, prim ve yapılandırma tahsilat birimleri, sağlık ödemeleri ve aktivasyonları; yaşlılık, ölüm ve maluliyet aylıkları bunlarla birlikte cenaze ve evlenme yardımları, doğum, askerlik ve yurtdışı borçlanmaları işlemlerini gerçekleştirmek için tüm birimler yoğun mesailer yapıyor.

Başta SGK pim borçlarının yapılandırılması olmak üzere dönemsel yoğunlaşan işlemlerde tüm SGK personelinin yıllık izin dahi kullanma imkanı bulamadan geç saatlere kadar öz veriyle çalışmakta olduğunu gözlemliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerinde dile getirdiği gibi Polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve diğer idarecilerin ek göstergeleri yakın bir zamanda 3.600’e çıkarılacak. Bu görevlerden emekli olan vatandaşlar için de iyileştirme yapılacak.

TASLAKTA BAZI İDARECİLERİN DAHİL EDİLMESİ BEKLENİYOR

Bakanlıkta hazırlanan taslakla şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, bölge müdürleri, üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları gibi bazı idarecilerin de bu kapsama dahil edilmesi bekleniyor.

Burada yıllardır sorunları çözülmeyen SGK’nın adeta belkemiği diyeceğimiz vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla SGK Sosyal Güvenlik Merkez Müdürleri ve Müdür Yardımcıları ile SGK Şeflerinin taleplerini dile getirmek gerekiyor.

Yıllardır özlük haklarında iyileştirme bekleyen ve SGK’nın yükünü omuzlayan SGK Sosyal Güvenlik Merkez Müdür ve Sosyal Güvenlik Merkez Müdür Yardımcıları ile SGK Şeflerinin ek gösterge artışı taleplerinin dikkate alınmasında toplumsal fayda görüyorum.

Sosyal güvenlik bilinci yüksek bir toplum hedefi için daha iyi hizmetin şart olduğu gerçeği unutulmamalıdır.

Şube müdürlerinin talepleri

Geçtiğimiz günlerde tarafımıza iletilen bir diğer bir sorun da Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın taşrada görev yapan Şube Müdürlerinin özlük haklarıyla ilgili iyileştirme beklentileri oldu.

MAİYETİNDE ÇALIŞANDAN DÜŞÜK ÜCRET ALIYORLAR

Şube Müdürlerinin yönetici olarak görev yapan ve maiyetinde çalışan istatistikçi, mühendis gibi personelden düşük ücret aldıkları belirtiliyor. Tüm şube müdürlerinin talepleri ise şöyledir;

Şube Müdürlerinin özel hizmet tazminatı, yan ödeme, iş güçlüğü, iş riski, temininde güçlük ve mali sorumluluk zammının emsaline eşit duruma getirilmesi,

Şube Müdürlerinin ek göstergelerin 3600 veya emsaline eşit duruma uygun şekle getirilmesi,

Şube Müdürlerinin makam ve görev tazminatı verilmesini sağlayacak yasal düzenleme yapılmasıdır.

Resul Kurt

STAR GAZETESİ
GÜNE BAKIŞ sayfasını
GÜNE BAKIŞ hesabını

HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR

Yorum Yaz
Büyük harflerle yazılan, yasalara aykırı; küfür, hakaret, dil, din, ırk ayrımı ifadeleri içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Bu bölüme yorum yazmakla, ip adresinizin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ise ip adres bilginizin yetkililerle paylaşılacağını kabul etmiş olursunuz.

RESİM GALERİ

MUCİZE DEĞİŞİME SİZ DE TANIK OLUN!

Mucize değişime siz de tanık olun!

İŞTE RAFLARDA YERİNİ ALAN SON KİTAPLAR!

Psikolojiden, polisiyeye, bakım ve güzellikten, komediye işte en son çıkan kitaplar!

FETÖ BASKINI BYLOCKÇU POLİSLER VE JANDARMALAR LİSTEDE

FETÖ baskını bylockçu polisler ve jandarmalar listede

750 BORDO BERELİ ORAYA GÖNDERİLDİ

750 BORDO BERELİ ORAYA GÖNDERİLDİ

HOLLANDA İLE İLGİLİ 7 İLGİNÇ BİLGİ!

HOLLANDA İLE İLGİLİ 7 İLGİNÇ BİLGİ!

KURBAN BAYRAMI KARİKATÜRLERİ

KURBAN BAYRAMI KARİKATÜRLERİ

GENELKURMAY KARARGAHINDAKİ BU SİVİLLER KİM?

Genelkurmay karargahındaki bu siviller kim?

SOKAKTA NELER OLUYOR...

Büyük kentlerde yollar kesildi, herkes endişe içinde yer yer tankların önüne geçen vatandaşlar var

SADETTİN KÖPEK

İşte gerçek Sadettin Köpek

KABE'NİN KAPISI AHMET DAVUTOĞLU'NA AÇILDI

VİDEO GALERİ

İŞÇİ BABANIN VE ATANAMAYAN OĞLUNUN KLİBİ (bizim oğlanın rahatına bak)
Öğretmenin yürek burkan hikayesi
Arda Turandan muhteşem gol
İDAM CEZASINA ÇARPTIRILAN MUHAMMED MURSİNİN SON SAVUNMASI
engelliler haftası
GÖZÜMÜN NURU NAMAZ DİYEN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ
ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMENLERİN ÇIĞLIKLARI
BAYRAĞI ERMENİLERE BIRAKMAYAN KAHRAMAN TÜRK
ÇANAKKALE ZAFERİ TANITIM FİLMİ YAYINLANDI
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Önemli Açıklamalar

ÇİZGİLERİN DİLİNDEN

GÜNÜN SÖZÜ